Home / Medyumlar / Medyum Hanımağa’dan dolandırıldım

Medyum Hanımağa’dan dolandırıldım

DENİZLİ’de deve güreşleri ve yağlı güreşlerde 20’ye yakın ağalığı bulunan, bu nedenle de çevresinde ’Hanımağa’ olarak tanınan Zekiye Çelebi, 12 yıl önceki alacağına karşılık haczettirdiği gömlek, pantolon ve takım elbise gibi 78 bin TL değerindeki giyim eşyalarının, yediemin deposunda düşük değerdeki benzer ürünlerle değiştirildiğini iddia etti. Çelebi’nin icra görevlileri ve yedieminden şikayetçi olması üzerine savcılık soruşturma başlattı.
Medyumluk da yaptığı belirtilen Zekiye Çelebi, Tavas’ta giyim mağazası işleten M.U.’ya 2007 yılında, bugünkü değeri 300 bin TL olan altınlarını borç verip, karşılığında senet aldı. İddiaya göre M.U., borcunu geri ödemedi. Bunun üzerine Çelebi, M.U.’ya karşılık, Tavas İcra Müdürlüğü’nde dava açtı. Davayı kazanan Çelebi, M.U.’nun Tavas’taki mağazasındaki gömlek, pantolon ve takım elbise gibi toplam 78 bin TL değerindeki giyim eşyasını, 2017 yılı Aralık ayında haczettirdi. Haczedilen mallar, yediemin olarak Tavas İcra Müdürlüğü ile Çelebi’nin avukatının onayıyla, işyeri sahibi M.U.’ya teslim edildi. Çelebi, daha sonraki süreçte, yediemindeki 78 bin TL’lik eşyanın maddi değeri daha düşük olan ürünlerle değiştirildiğini ileri sürdü. Çelebi, alacaklı olduğu mağaza sahibi M.U. ve Tavas İcra Müdürlüğü görevlileri hakkında Tavas Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

’100 BİN LİRA DOLANDIRILDIM’

Ürünlerin değiştirilmesinden dolayı 100 bin TL zararı olduğunu öne süren Çelebi, İcra Müdürlüğü’nde görevli bazı personelin de olaya göz yumduğunu iddia etti. Mağdur edildiğini belirten Zekiye Çelebi, “Haczedilen ürünleri satmak üzere, yediemin olarak tayin edilen alacaklı olduğum mağaza sahibi M.U.’dan geçen Ekim ayında alıp, evime getirdim. Eve geldiğimde kolilerden çıkan ürünlerin benim haczettirdiğim giyim eşyaları olmadığını farkettim. Haczettirdiğim, her biri 45, 50 lira değerindeki gömlekler yerine koliye fiyatı ancak 3, 5 lira arasında olabilecek gömleklerin konulduğunu gördüm. Gömlekler düğünlerde dağıtılan, maddi değeri olmayan gömleklermiş. Sonrasında savcılığa suç duyurusuna bulundum. Ürünlerin kontrol edilmesini istedim. Soruşturma başlatıldı. Çok mağdur edildim, 100 bin lira dolandırıldım. Beni kandırdılar, belgelerim ve eşyalarım hepsi mevcut, hakkımı istiyorum” dedi.

 

Kaynak: Hürriyet

Check Also

cinci hoca tutuklandı

Aydınlı cinci hoca tutuklandı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, medyumluk yapan ve ‘Aydınlı cinci hoca’ olarak bilinen Mehmet Pala (36), dün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir