Home / Medyumlar / Medyum Keto hayatını kaybetti

Medyum Keto hayatını kaybetti

‘Medyum Keto’ olarak bilinen ve bir dönemin fenomeni olan Hacı Aydoğan hayatını kaybetti.

Keto’nun huzurevinde vefat ettiğini ve 3 kez beyin ameliyatı olduğunu açıklayan Onur Akay şunları söyledi:

‘Medyum Keto’ olarak tanınıyordu. Asıl adı Hacı Aydoğan olan ve Türkiye’de medyumların ekranlarda olduğu dönemlerde en ünlülerinden olan Keto’yu kaybettik. Bir canlı yayında Medyum Memiş’ten tokat yiyerek gündeme gelmiş ve daha sonra ekranlardan uzaklaşmıştı ve şarkıcılık bile yapmıştı. Biri 6 ay önce olmak üzere 3 kez beyin ameliyatı olan Keto, huzurevinde hayatını kaybetti. Kendisiyle bir seyahatte tanışmış ve sohbet etme fırsatı yakalamıştım. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

MEDYUM KETO’NUN AİLESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Keto’nun ailesi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a açıklama yaptı. ‘Medyum Keto’nun huzurevinde vefat ettiğini duyuran Akay, konu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı ve cenaze bilgilerini de paylaştı. Akay, “Keto’nun yakın arkadaşları bana huzurevinde vefat ettiğini açıklamıştı. Ancak Keto’nun ailesi bana ulaştı ve konu ile ilgili bilgi verdi. Keto, dün sabah özel bir hastanede vefat etmiş. 3 kez beyin ameliyatı olunca mecburen tedavisi için daha önce kısa bir süre bakımevinde kalmış. Durumu ağırlaşınca bir gün önce yoğun bakıma kaldırılmış ve maalesef dün sabah saat 10:30’da hastanede hayatını kaybetmiş.” dedi.

BUGÜN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR!

Cenaze bilgilerini de paylaşan Onur Akay, “Keto’nun cenazesi bugün 05 Mayıs 2019 Pazar günü, Şişli Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Bahçeköy Mezarlığı’nda defnedilecektir. Nur içinde yatsın.” ifadelerini kullandı.

MEDYUM KETO KİMDİR?

Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde bulunan Zergil Köyü’nde dünyaya geldi. Gerçek ismi Hacı Aydoğan olan Medyum Keto, uzun bir dönem Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye yerleşmiştir. Doğuştan kekeme olan Keto, ilerleyen yaşlarda kendisinde metafizik ve olağanüstü hisler fark ettiğini açıklamıştır. Özellikle 1990’lı yıllarda sanat camiasından ve iş dünyasından ünlü isimlerin dikkatini çekmiş ve bazı siyasetçilerin danışmanı olarak da medyumluk yapmıştır.

Check Also

cinci hoca tutuklandı

Aydınlı cinci hoca tutuklandı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde, medyumluk yapan ve ‘Aydınlı cinci hoca’ olarak bilinen Mehmet Pala (36), dün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir